Ana Sayfa Öne Çıkanlar MHP’li belediyenin usulsüzlüklerini haber yapan gazetecinin evini polis bastı!

MHP’li belediyenin usulsüzlüklerini haber yapan gazetecinin evini polis bastı!

MHP’li belediyenin usulsüzlüklerini haber yapan gazetecinin evini polis bastı!

Osmaniye’de yerel bir gazeteci, Twitter’dan paylaştığı video ile belediyede yaşanan usulsüzlükleri haber yaptığı gerekçesiyle polisler tarafından evinin basıldığını duyurdu.

Osmaniye’de yerel bir gazeteci, Twitter’dan paylaştığı video ile belediyede yaşanan usulsüzlükleri haber yaptığı gerekçesiyle polisler tarafından evinin basıldığını duyurdu. Tehdit edildiği için ismini paylaşmak istemeyen gazeteci, baskının İl Emniyet Müdürlüğü talimatıyla yapıldığını söylüyor.

Osmaniye’de yerel gazetecilik yapan bir kişi, sosyal medyada paylaştığı video ile Osmaniye Belediyesi’yle ilgili usulsüzlük haerleri yaptığı gerekçesiyle, İl Emniyet Müdürü’nün talimatıyla polisler tarafından evinin basıldığını ve polislerin kendisini darp ederek tutuklamaya çalıştıklarını öne sürdü.

Medyakoridoru’nun ulaştığı yerel gazeteci, can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek isminin gizli tutulmasını istedi. Gazeteci, olayları şöyle anlattı:

“Osmaniye Belediyesi ve bağlantıları ile ilgili yaptığım haberler nedeniyle tehdit ediliyordum. Gazeteci olarak usulsüz ihaleleri ispatlamıştım. Bunları haber yapınca, bu şahıslar önce para teklif ettiler. Kabul etmeyince de tehditler almaya başladım.

Bir süre sonra, belediye başkanı Kadir Kara’nın İl Emniyet Müdürü ile görüşmesiyle tarafıma emniyet tarafından operasyonlar düzenlenmeye başladı. Evlerim 3 kez arandı. “Terör suçlusu ihbarı aldık” diyerek aradılar.

Eşime, kızıma ve bana kötü davrandılar . Beni tutuklama kararı olmamasına rağmen tutuklamaya kalktılar. Osmaniye çok kötü durumda. Yerel gazeteciler olarak sürekli tehdit ediliyoruz. FOX Haber’in yerel muhabiri bile korktuğu için usulsüzlükleri haber yapamıyor“

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here