Tanju Özcan hakkında kesin ihraç istemi

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 1 yıl süreyle ihraç edilen ve 10 gün önce cezası biten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bu kez kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde CHP’ye geri dönen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bugün yapılan MYK toplantısında kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Sözcü’den Aytunç Erkin’in haberine göre; Özcan, son dönemde Kılıçdaroğlu’na ve parti yönetimine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunuyordu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Tanju Özcan, “Başkaldırıyorum” diye belirtti.

SAYMAZ: ‘ÖZCAN, BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEK’

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından Özcan’ın Bolu’dan Ankara’ya yürüyeceğini duyurdu.

Saymaz, “CHP, sosyal medya paylaşımlarından ve konuşmalarından ötürü Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Az önce Özcan’la görüştüm. Özcan, değişim ve adalet için 3 Temmuz’da Bolu Meydanı’ndan Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne yürüyeceğini söyledi” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi’nin bir kadın üyesiyle yaşadığı diyalog sonrasında parti kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle geçtiğimiz yıl disipline sevk edilmişti.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a 1 yıl geçici çıkarma cezası vermişti.

Seçim sonrasında CHP yönetiminde değişim talebinde bulunan Tanju Özcan Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere aynı kadro ve aynı söylemlerle gidilmesi halinde başarı şansı olmadığını belirterek, “Aynı moral bozukluğuyla devam edilirse seçimde başarı, altılı ganyanda en fazla oran veren sürpriz ata oynamak gibi bir şey, keloğlanın yeniden saçlarının çıkmasını istemek gibi bir şey olur” değerlendirmesini yapmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son grup toplantısında “Değil 6’lı Masa, Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı Masa kuracağım” sözlerine Tanju Özcan “Sayın Genel Başkan hesap uzmanı ama ben 16’lı masanın siyasi maliyetini bir daha hesaplamasını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here