İmamoğlu’nun ‘Roma Gezisi’ne Özel’den yorum: ”Parti için bir şey yapsa harcanan bu para eleştirilir. Ama İstanbul için, Türkiye için bir şey yapıyorlar”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Roma Gezisi’ne ilişkin açıklamada bulundu. Özel, “İmamoğlu, gazetecileri memleketine PR yapmak için götürmedi. Gazetecileri toplayıp memleketine götürse, kendisi için PR yapsa, parti için bir şey yapsa harcanan bu para eleştirilir. Ama İstanbul için, Türkiye için bir şey yapıyorlar” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Roma’ gezisine yönelik açıklama yaptı.

TGRT Haber Ankara Temsilcisi Fatih Atik’e konuşan Özel şunları söyledi:

“İmamoğlu, gazetecileri memleketine PR yapmak için götürmedi. Gazetecileri toplayıp memleketine götürse, kendisi için PR yapsa, parti için bir şey yapsa harcanan bu para eleştirilir. Ama İstanbul için, Türkiye için bir şey yapıyorlar. Aslında bu Avrupa Oyunları için protokol imzalanması ama bir yandan da olimpiyatlar için büyük bir lobicilik çalışması. Burada bu meseleyi böyle görmek lazım. İstanbul’un ve Türkiye’nin marka değerine katkıda bulunmaya çalışıyorlar.”

Özel, katılımın yüksek tutulması için gazetecilerin belediye tarafından götürülmesinin yadırganmaması gerektiğini belirterek, “Katılım düşecekse İstanbul ve Türkiye için bir lobicilik faaliyeti olduğu için bu masrafların karşılanması bugünkü şartlarda anlaşılabilir. İnşallah Türkiye’de gazetelerin kendi masraflarını karşıladıkları, gazetecilerin de ‘kurumum karşılamazsa takip etmem bu geziyi’ diyebildikleri günlere gelebiliriz” dedi.