Yeniden aday olan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: Kent yoksulluğu ile mücadele ettik

CHP’nin Beşiktaş’ta yeniden aday gösterdiği Rıza Akpolat, ilçede kent yoksulluğuyla mücadele ettiklerini söyleyerek “1228 hane bize ihtiyaç sahibiyim demiş. Yüzde 90’ı doğru. O gün sözünü vermediğimiz Halk Market’i açtık. Halk Kartlarını dağıttık. Aşevini kurduk” dedi.

CHP’nin yeniden aday gösterilen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Habetürtk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

Bir önceki seçimi yüzde 73 ile kazandığını söyleyen Akpolat, “Yoğun seçim dönemi bütün adaylar gibi biz de sahada sokakta. Hem geçmiş 5 yılın muhasebesini yapıyoruz. Vatandaşlarımıza neler yaptığımızı anlatıyoruz. Hem de bir sonraki dönemle ilgili geride kalan hangi işlerimiz varsa onları anlatıyoruz. Yeni projelerimizi anlatıyoruz. Gelecek dönemle ilgili bilgiler veriyoruz. Yüzde 73 ile kazandım seçimi. Bizler göreve gelirken bulunduğumuz bütün yerleri nasıl yöneteceğimize dahil sözler verdik. Bu sözlerin gereği olarak da önce mahallelerde toplantılar yaptık” dedi.

Kent yoksulluğunun olduğunu söyleyen Akpolat, “1228 hane bize ihtiyaç sahibiyim demiş. Yüzde 90’ı doğru. O gün sözünü vermediğimiz Halk Market’i açtık. Halk Kartlarını dağıttık. Aşevini kurduk” diye anlattı.

Akpolat şöyle devam etti:

“Sonra belediye binamızda her perşembe mahalle mahalle bir araya geldik. Ama sonra hepimizin bildiği pandemi kriziyle beraber evlere giremedik. Dolayısıyla vatandaşları kapalı salonlarda toplayamadık ve bu katılımcının şeklini değiştirdik. Saha çözüm ekibi oluşturduk. Yaklaşık 120 kişiden oluşan ve Beşiktaş’ta bulunan bütün hanelere bu arkadaşlarımızı gönderdik. Vatandaşlarımızın taleplerini, önerilerini, eleştirilerini dinledik. O günün zorunlu malzemesi haline dönüşmüş dezenfektan, maske gibi malzemeleri bıraktık evlerine. Yine bizim bir kültür sanat dergimiz vardı. Onları bıraktık evlerine. Yapmış olduğumuz kiti, vatandaşlarımızla buluşturduk ve veri güncelledik. Dolayısıyla katılımcı anlayışımızla beraber bu projemiz diğer belediyelere de örnek oldu. Avrupa Parlamentosundan da Demokrasi Ödülü kazandık. Bugüne kadar göreve geldiğimiz günden bugüne Beşiktaş’taki bütün komşularımızı en az 3 kere bu vesileyle arkadaşlarımız ziyaret etmiş oldular.”