Ana Sayfa Büyük Şehirler İstanbul Büyükşehir Belediyesi 99 kişi yaralanmıştı: Ekrem İmamoğlu’ndan metrobüs kazası üzerine açıklama

99 kişi yaralanmıştı: Ekrem İmamoğlu’ndan metrobüs kazası üzerine açıklama

99 kişi yaralanmıştı: Ekrem İmamoğlu’ndan metrobüs kazası üzerine açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, metrobüs kazasıyla ilgili konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte İBB’nin Çengelköy Eğitim, Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışına katıldı.

Buradan konuşan İmamoğlu, dün yaşanan metrobüs kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, Avcılar’da dün 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazasıyla ilgili “Saat 18.30 sıralarında 100 bini aşan insan yolculuk yapıyor. Burada kaza meydana geldi. Yaptığımız incelemelerde birlikte 18.30’da oluşan bu kaza 2 saat içerisinde ekiplerimizin hızlı müdahalesiyle ulaşıma açıldı” dedi.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Kazanın kayıtlarından ve elde ettiğimiz görüntülerden ve ses kaydından ortaya çıkıyor ki şoförün feryat ederek, ‘Kötü oluyorum, ambulans çağırın’ diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini ve otobüsün direksiyonunun yan şeride doğru kayarak kafa kafaya çarpışmasına vesile olduğunu ifade etmek isterim.

117’ye yakın insan hastaneye sevk edildi. Şu an itibaren hastanede 10’un biraz üzerinde insanın hastanede kaldığını söyleyebilirim. Yaralı sayısı 10 civarında. Ameliyat görünen hastamız şu an için bize ulaşmadı. 2 hastamız ameliyat edildi, bunlardan ikisi de şoförlerimiz. Deneyimli şoförlerimiz var. Rahatsızlanan şoförlerimiz 2012’den beri metrobüs hattında çalışan şoförümüz. Rahatsızlık geçirdiği ses kaydından, görüntülerden ortada. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına varıncaya kadar ilgilendiğimiz belirtmek isterim. Ben de vatandaşlarımızı hastanede ziyaret ettim. Eğer ihmal var ise bu konuda hangi mevkide olursa olsun gerekli idari uygulamaların yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.”