Ana Sayfa Büyük Şehirler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalıları

Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalıları

İBB’ye ait Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalıları Hazine’ye devredildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Hatice ve Fehime Sultan yalılarına el konulmak isteniyor” sözlerinin ardından Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarının mülkiyeti, İBB’den alınarak Hazine’ye devredildi

İstanbul Valiliği’nde toplanan Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu, Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarının mülkiyetini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) alarak Hazine’ye devretti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İBB’nin en değerli gayrimenkullerinden olan Hatice ve Fehime Sultan yalılarına el konulmak istendiğini söylemişti.

İmamoğlu, “İstanbul halkının malını gasp etmeye dönük, İstanbul yönetiminin, İstanbul halkı adına mücadelesinin önüne, ne yazık ki devletimizin başka kurum ve kuruluşlarını kullanarak, ucunda hangi kişinin hangi kurum ya da kişilerin ya da şirketlerin çıkarının olacağını henüz bilemediğimiz, yarın öbür gün gerçekten çok daha önce yaşadığımız trajik, trajikomik, utanç verici birtakım uygulamaların bir benzerinin yaşanma ihtimalini öngördüğümüz bir sürecin açıklamasını yapmak için buradayım” demişti.

Öte yandan İBB Genel Sekreteri, İBB Genel Sekreter yardımcıları, İBB meclis üyeleri, Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve İBB Emlak Yönetim Daire ekipleri Ortaköy’de bulunan Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarına alınmamıştı. İBB heyeti, savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here