Ana Sayfa Büyük Şehirler Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankapark’taki zararı açıklayamayan Melih Gökçek: “Bu dinozorun gözleri ışıl ışıldı…”

Ankapark’taki zararı açıklayamayan Melih Gökçek: “Bu dinozorun gözleri ışıl ışıldı…”

Ankapark’taki zararı açıklayamayan Melih Gökçek: “Bu dinozorun gözleri ışıl ışıldı…”

AKP’li Melih Gökçek döneminde açan, 801 milyon dolara mal olan ve kamuya verdiği zarar nedeniyle tartışma konusu olan Ankapark hakkında Gökçek’in yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

Kapılarını 21 Mart 2019’da AKP’li Melih Gökçek döneminde açan, 801 milyon dolara (14 Milyar TL) mal olan ve yalnızca 7 ay işletildikten sonra kapatılan, 3 yıllık hukuki sürecin ardından da 18 Temmuz itibariyle Ankara Büyük Şehir Belediyesi’ne devredilen Ankapark’ın kamuya verdiği zarar hakkında tepkiler sürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kamu zararı nedeniyle AKP’li Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunulurken Melih Gökçek kendisini AKP’ye yakın A Haber’de ilginç sözlerle savundu.

Gökçek’in, “Benim aldığım dinazorlar değil. Bunlar Mansur Yavaş’ın depodan çıkartıp, halkın önüne atıp ,”Bakın Melih Gökçek’in dinazorları” diye takdim ettiği, Atatürk Orman Çiftliği hayvanat bahçesinden kalan eski dinazor artıkları. Bunun gözleri ışıl ışıl yanan bir videosu vardı. Dinazorun hali. Görüyor musunuz? Bunun başka bir hali vardı. Gözlerinden ışıklar fırlıyor. Pırıl pırıldı” ifadelerini kullanması şaşkınlık yarattı.

Melih Gökçek’in açıklamaları şöyle oldu:

Girin internete, aynen şöyle yazıyor: Dünyanın en zeki çocukları dinazorlarla uğraşan çocuklar.

(Dinazoru göstererek) Bunun gözleri ışıl ışıl yanan bir videosu vardı. Dinazorun hali. Görüyor musunuz? Bunun başka bir hali vardı. Gözlerinden ışıklar fırlıyor. Pırıl pırıldı.

Bu da aynı şekilde. Benim aldığım dinazorlar değil. Bunlar Mansur Yavaş’ın depodan çıkartıp, halkın önüne atıp ,”Bakın Melih Gökçek’in dinazorları” diye takdim ettiği, Atatürk Orman Çiftliği hayvanat bahçesinden kalan eski dinazor artıkları. Sırf karalamak için yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here