Ana Sayfa Büyük Şehirler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Marmaray %40 oranındaki zammı İBB’ye yıktı; İBB’den yanıt gecikmedi: Marmaray’da %40 indirime İBB...

Marmaray %40 oranındaki zammı İBB’ye yıktı; İBB’den yanıt gecikmedi: Marmaray’da %40 indirime İBB hazır. Siz de hazır mısınız?

Marmaray %40 oranındaki zammı İBB’ye yıktı; İBB’den yanıt gecikmedi: Marmaray’da %40 indirime İBB hazır. Siz de hazır mısınız?

Marmaray, yüzde 40 oranındaki zam hakkında “İBB’nin talebi ile UKOME’nin karar verdiği bilet tarifesini uygular” dedi. İBB Sözcüsü Murat Ongun ise Marmaray’a “İlk UKOME’de, Marmaray’da %40 indirime İBB hazır” yanıtını verdi.

İstanbul’da ulaşıma Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Marmaray da dahil olmak üzere yüzde 40 oranında zam yapıldı.

Marmaray tam parkur ücreti 12,12’den 16,97 liraya, metrobüs ücreti 8,13 liradan 11,38’e, okul servis ücreti ise 396 liradan 554 liraya yükseldi.

Zammın ardından Marmaray’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “MARMARAY İBB’nin elektronik bilet sistemine tabidir. İBB’nin talebi ile UKOME’nin karar verdiği bilet tarifesini uygular” dedi.

İBB’DEN YANIT GELDİ

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise Marmaray’a “UKOME’de hükümetin 15, İBB’nin 11 oyu var. Marmaray’a özel %40 indirim ilk UKOME’de oy birliği ile geçebilir. 48 saatte BELBİM elektronik sistemi hazır hale getirecek. İlk UKOME’de, Marmaray’da %40 indirime İBB hazır. Siz de hazır mısınız @akaraismailoglu @UABakanligi?” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here