Ana Sayfa Büyük Şehirler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Murat Ongun paylaştı. İşte TÜGVA’nın Büyükada İskelesi’ni 3. şahıslara verildiğinin belgeleri

Murat Ongun paylaştı. İşte TÜGVA’nın Büyükada İskelesi’ni 3. şahıslara verildiğinin belgeleri

Murat Ongun paylaştı. İşte TÜGVA’nın Büyükada İskelesi’ni 3. şahıslara verildiğinin belgeleri.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Büyükada İskelesi üzerinden devam eden tartışmalara ilişkin çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Daha önce BELTUR’un işlettiği, Büyükada Şehir Hatları Vapur İskelesi üzerinde bulunan ve işletmesi AKP döneminde TÜGVA’ya verilen kafeterya, mahkeme karıyla İBB’ye geçti. Ancak TÜGVA’nın tahliye işlemini gerçekleştirmemesi üzerine İBB ve Adalar Belediyesi zabıtaları tarafından boşaltılmak istendi.

Tahliye işlemini gerçekleştirmek için iskeleye giden İBB’ye bağlı zabıtalar, üst katta bekleyen polislerin engeliyle karşılaştı. Polislerin önünde TÜGVA çalışanları oldukları belirtilen kişiler ile zabıtalar arasında arbede yaşandı.

MURAT ONGUN’DAN ÇARPICI PAYLAŞIM

Büyükada İskelesi’ne ilişkin tartışamalar devam ederken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

”İşte TÜGVA isimli vakfın Büyükada İskelesi’ni 3. şahıslara vererek yaptığı organizasyonlar” diyerek fotoğraflar paylaşan Ongun, ”Büyükada’da şuurlu gençlik yetiştiriyoruz” diyen vakıf iskeleyi kar amaçlı ticari alana çevirmiştir. İBB’yi engelleyen kamu yetkililerinin dikkatine ve kamuoyunun vicdanına sunarız” ifadelerini kullandı.

Ongun’un paylaştığı fotoğraflar şöyle:


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here