Ana Sayfa Sosyal Eğitim İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: ”İhalelerimizi canlı olarak yayınlıyoruz. Birilerinin aklına dün geldi”,...

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: ”İhalelerimizi canlı olarak yayınlıyoruz. Birilerinin aklına dün geldi”, ”Boğaziçi Üniversitesi’nde bursları kesilen üniversite öğrencilerinin devlet kapısı İBB’dir”

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin 2. yılında Harbiye’de görkemli bir kutlama yapıldı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası hukuksuzca yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin 2. yılında Harbiye’de görkemli bir kutlama yapıldı.

Kutlama, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşması ile başladı.

İmamoğlu konuşmasında, ”23 Haziran’da sandıklardan yalnızca oy pusuluları değil, bir de hesap pusulası çıktı. Ama sizler hala bu iradeyi anlamadınız” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A ŞEFFAF İHALE YANITI

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanları için sarf ettiği şeffaf çevrimiçi ihale sözlerine yanıt veren İmamoğlu, ”Göreve geldiğimiz günden beri açık ihale yapıyoruz, ihalelerimizi canlı olarak yayınlıyoruz. Birilerinin aklına dün geldi, belediye başkanlarına talimat verdi” diye konuştu.

İmamoğlu, atanmış rektör Melih Bulu’yu protesto ettikleri için burs ve kredileri kesilen öğrenciler için ”Bursları kesilen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

İmamoğlu, ”Demokratik duruşlarından ötürü Boğaziçi Üniversitesi’nde bursları kesilen üniversite öğrencilerinin devlet kapısı İBB’dir. Gelsinler, bursları hazır” diye konuştu.