Edirne Belediyesi’den corona önlemi! Suya yüzde 50 indirim

0
48

Edirne Belediyesi’den corona önlemi! Suya yüzde 50 indirim

Edirne Belediyesi, corona virüsü salgınına karşı tedbir amacıyla Edirne’de evlerde ve konutlarda kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de Nisan ve Mayıs aylarında su ve atık su ücretleri faturalara yüzde 50 indirimli olarak yansıyacağını söyledi. Gürkan, kararın 1 Nisan tarihinde düzenlenecek Belediye Meclis Toplantısı’nda alınacağını belirtti.

Edirne Belediyesi’den corona önlemi! Suya yüzde 50 indirim

Edirne Belediyesi, Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’ye de ulaşan corona virüsüne (Covid-19) karşı tedbirlerini artırmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, corona virüsü tedbirlerinin arttırılması amacıyla Edirne’de evlerde ve konutlarda kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı.

Gürkan, kararın, 1 Nisan Çarşamba günü düzenlenecek Edirne Belediye Meclisi toplantısında alınacağı ifade etti. Gürkan şunları söyledi;

“YÜZDE 50 DÜŞÜRME KARARI ALDIK”

*Virüs tedbirleri ve konulan kurallara uyma konusunda hepinize çok teşekkür ediyorum. Şehrimizde bütün vatandaşlarımız, bütün yurttaşlarımız alınan kararlara ve konulan kurallara uymada azami gayret gösteriyor.

*Bu süreyi birçoğumuz evlerimizde karantina kurallarına uyarak geçiriyoruz. Kuşkusuz evlerimizde geçirdiğimiz bu sürede hijyen kurallarına uymak çok çok önemli. Şunu biliyoruz, hepimizin sağlığı, insan sağlığı her şeyden daha önemli ve asla ve asla vazgeçilemez bir önem arz ediyor.

2 AY GEÇERLİ OLACAK

*Bu nedenle Edirne Belediyesi olarak 1 Nisan tarihinde yapacağımız Belediye Meclis Toplantısı’nda konutlarda ve iş yerlerinde kullanılan su ve atık su ücretlerini yüzde 50 düşürme kararı aldık.

*Bu karar Nisan ve Mayıs olmak üzere 2 ay geçerli olacak. Elbette bu sürecin uzamaması ve virüsün bir an önce kontrol altına alınması en büyük dileğimiz, çabamız ve arzumuz.

*1 Nisan tarihinden itibaren Edirne’de konutlarda ve işyerlerinde kullanılan su ücretleri ve atık su ücretleri faturalarınıza yüzde 50 indirimli olarak yansıyacaktır. Kendinize dikkat edin, sağlığınıza dikkat edin.

*Sizleri çok seviyoruz ve sizlerin sağlığı için çalışmaya devama ediyoruz. Hepinize en derin saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ-Sözcü 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here