Ana Sayfa Son Dakika ! Son dakika… Kılıçdaroğlu’ndan Yalova çıkışı: Asla kabul etmiyoruz

Son dakika… Kılıçdaroğlu’ndan Yalova çıkışı: Asla kabul etmiyoruz

Son dakika… Kılıçdaroğlu’ndan Yalova çıkışı: Asla kabul etmiyoruz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görevden uzaklaştırılmasına sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, kararı asla kabul etmediklerini ifade etti.

Son dakika… Kılıçdaroğlu’ndan Yalova çıkışı: Asla kabul etmiyoruz

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Vefa Salman’ın Yalova Belediyesi’ndeki hukuksuzluğu ortaya çıkardığını ve işlem yapılması için savcılığa başvurduğunu belirtti.

CHP lideri, şu ifadeleri kullandı:

* Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın görevden alınması, saray iktidarının hukuk anlayışının özetidir.

* Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!

Seyit Torun: Vefa Salman’ın görevden alınması Saray operasyonudur

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan Vefa Salman tepkisi.

GERÇEK GÜNDEM – CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman‘ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasına yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Seyit Torun açıklamasında, “Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’ı sandıkta yıkamadıkları için şimdi hileyle devirmeye çalışıyorlar. Vefa başkan ve başkan yardımcımız mahkeme kararı olmadan görevden alınamaz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz ve yok hükmünde ilan ediyoruz” dedi.

Seyit Torun’un Vefa Salman’ın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Yalova Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman’ın görevden alınması bir saray operasyonudur. Sarayın kendi belediye başkanlarını bile kimi zaman korkutarak, kimi zaman tehdit ederek, ağlatarak  görevden aldığını hatırlayalım. Saray tüm iktidarı ve tüm yetkiyi tek elde toplamak için milli iradeyi ve halkın oyunu yok saymaktadır.

Bir yandan muhalefet belediyelerine kayyum atıyorlar, diğer yandan belediyelere icra göndererek devletin bütün kaynaklarını onlara kapatarak, tehdit ederek bir şekilde başkanların AKP’ye geçmesi için uğraşıyorlar.

Yetmezse uyduruk sebeplerle görevden almaya başladılar. Görevdeki başkanlarımızın tüm yetkilerini tuhaf düzenleme ile elinden almak istiyorlar. Bunlar tek elden saraydan yönetilen beyhude çabalardır ve hukukla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Saray, seçimle kazanamadığını tehditle almaya çalışıyor. Milli irade ile gerçekleştiremediğini hukuk dışı güç kullanarak elde etmeye çalışıyor. Vatandaşımız her şeyin farkında. 31 Mart’tan ders almamışlar ki yine illegal yollarla ve demokrasi dışı uygulamalarla belediyelerin üzerine ciddi bir baskı uyguluyorlar.

Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’ı sandıkta yıkamadıkları için şimdi hileyle devirmeye çalışıyorlar. Vefa başkan ve başkan yardımcımız mahkeme kararı olmadan görevden alınamaz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz ve yok hükmünde ilan ediyoruz.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Vefa Salman‘ın görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman‘ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te Genel Kurulu’nda gündem dışı yaptığı konuşmada, Vefa Salman’ın görevden uzaklaştırılmasına şu sözlerle tepki gösterdi:

CHP'den Vefa Salman'ın görevden uzaklaştırılmasına ilk tepki

“CHP’NİN YOLSUZLUKLA ALAKASI OLMAZ”

“Yalova’yı İçişleri Bakanlığı’nın idari vesayet yetkisini, istismar ederek CHP’den almaya çalıştığı bir süreçle karşı karşıyayız. Bir kez daha millet önünde ve tarih önünde meydan okuyoruz. Yolsuzluğu yapan da gizleyende bilip de hukuku değil… Kendince bir iç hukuku uygulayarak istifa ettirtip örtbas edenle aynı niteliktedir.

CHP’nin yolsuzlukla alakası olmaz. Yolsuzluk yapanın ilk cezasını veririz…

Partimize yönelik bu algı operasyonunun sonu döner dolaşır Beşiktaş ve Ataşehir gibi olur tarih bizi haklı çıkarır. Ancak burada yapılan itibar suikasti büyük bir haksızlıktır.  İçişleri Bakanlığı bulamadığı yolsuzluğu, iç denetçi tespit edince işlem başlatan kişiyi bu yolsuzluk iddiasıyla açığa almak tamamen….

Dünkü partili cumhurbaşkanının dün söylediği sözlerin boşa çıkmasından sonra itibar kaybetmemek için belediye başkanımıza yapılan itibar suikastidir kınıyoruz.”