Ana Sayfa Sosyal Etkinlikler İBB’den ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliği

İBB’den ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliği

0
136

İBB’den ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliği

İBB tarafından düzenlenen “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliğinin son etabı, Pazar günü Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde koşucu ve patencileri bir araya getirecek.
İBB'den 'İstanbul'u Koşuyorum' etkinliği

İBB tarafından düzenlenen “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliğinin son etabı, Pazar günü Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde koşucu ve patencileri bir araya getirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen “İstanbul’u Koşuyorum” serilerinin bu yılki son yarışı 8 Aralık 2019 Pazar günü Bebek’te düzenlenecek. İstanbullular hem yarışacak, hem de keyifli bir Pazar geçirecek.

Bu yıl 6 koşuya ev sahipliği yapan organizasyon, 7’nci ve yılın son koşusunda bin koşucunun yanı sıra ilk defa patencileri de ağırlayacak. Bebek Parkı’ndan başlayacak parkurda koşucular ve patenciler araçsız ve trafiksiz sahilin tadını çıkaracak.

10 kilometrelik parkurda yarışacaklar

Yarış, nefes egzersizleri ve özel eğitmenler eşliğinde ısınma hareketleriyle başlayacak. Sabah 8.45’te 200 sporcunun katılacağı paten yarışı yapılacak. Patencileri 9.00’da yarışacak koşucular takip edecek. 10 kilometrelik parkurda, Bebek Parkı’ndan start alan sporcular sahil yolunu takip ederek Baltalimanı ve Emirgan’dan geçecek.

İstinye Devlet Hastanesi’ne doğru ilerleyecek katılımcılar, İstinye dönüşünden tekrar sahil yoluna dönecek ve Emirgan, Baltalimanı istikametinden geçerek yarışı Bebek Parkı’nda tamamlayacak. Organizasyon Dj Performansı ile renklenirken ödül töreninin ardından son bulacak.

Yarışlar 2020 yılında yeniliklerle devam edecek

“İstanbul’u Koşuyorum” serisi bu yıl 3 özel etap olmak üzere toplam 7 etaptan oluştu. Beyoğlu Kadınlar Günü Özel Etabı ile başlayan koşu serisi; Üsküdar, Caddebostan, Bakırköy, Gazi Koşusu (özel etap), Tarihi Yarımada (özel etap) etaplarıyla yıl boyunca sporseverlere İstanbul’un farklı lokasyonlarında alternatif yarış imkanı sundu.

İstanbul’u Koşuyorum etkinlikleri bu yıl Bebek etabıyla son bulacak. Seri 2020 yılında yepyeni lokasyon ve konseptlerle koşuculara yeni deneyimler yaşatacak.

Kaynak: Gerçek Gündem 6 Aralık 2019

https://www.gercekgundem.com/istanbul/139418/ibbden-istanbulu-kosuyorum-etkinligi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here