Yalova ikinci defa ‘Yalova Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapıyor.

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Yalova 2. Kitap Günleri’nde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yazarlar Emre Kongar ve Yunus Arıkan’ın da katılımıyla açılışı gerçekleştirdi.

Yalova, ikinci defa ‘Yalova Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Yalova 2. Kitap Günleri’nde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yazarlar Emre Kongar ve Yunus Arıkan’ın da katılımıyla açılışı gerçekleştirdi.

Yalova Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ‘Yalova Kitap Günleri’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda açılışın yapıldığı ‘Yalova 2. Kitap Günleri’, 1 ay boyunca tüm kitapseverlere hizmet verecek.

24 Ağustos’a kadar açık kalacak stantlarda 36 yayınevi yer alıyor. İlerleyen günlerde de yazarlar da organizasyona katılarak sevenleri için kitaplarını imzalayacak. 5000 kitabın yer aldığı stantlar, öğlen 14.00’den gece 24.00’e kadar gezilebiliyor.

Yazarlar İmza Gününde Yalovalılarla Buluşacak

Açılışın yapıldığı gün Emre Kongar ve Yunus Arıkan konuk yazarlar olarak Yalova Kitap Günleri’nde kitapseverlerle buluştu. Takip eden günlerde ise;

27 Temmuz saat 16:00’da Yeşim Akıncı

27 ve 28 Temmuz saat 16:00’da Ayla Koca

28 Temmuz saat 16:00’da Dilara Keskin, Emre Gül, Koray Yersüren

4 Ağustos saat 16:00’da Murat Tavlı, Oğuz Saygın

10 Ağustos saat 16:00’da İnci Aral

17 Ağustos saat 16:00’da Tuncel Altunköprü

17 ve 18 Ağustos saat 16:00’da Sümeyye Akarçay, Yalovalılarla bir araya gelecek.

Başkan Salman, “Önümüzdeki yıllarda da devamı gelecek”

Açılışta konuşan Başkan Vefa Salman; “Yalova Kitap Günleri’nin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Açılışı da çok anlamlı bir günde gerçekleştiriyoruz. Bir anlamda Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu olan Lozan Barış Antlaşması’nın yıl dönümü diğer taraftan da basında sansürün kaldırılması, gazeteciler ve basın bayramı. Bugüne denk gelmesinden dolayı da ben hem belediye başkanı sıfatımla hem de eski gazeteci sıfatımla çok mutlu oldum. Bütün Yalova’ya kitap günlerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda da devamını getireceğimizin müjdesini vermekten de büyük keyif alıyorum. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Kaynak: Gerçek Gündem 25 Temmuz 2019

https://www.gercekgundem.com/yurttan-haberler/108047/yalova-ikinci-defa-yalova-kitap-gunlerine-ev-sahipligi-yapiyor